FAQ

PORADNIK PALENIA ŚWIEC


Pielęgnacja świec + bezpieczeństwo 1. Przed każdym zapaleniem świec skróć knot do 5 mm. 2. Nie pal świecy  jednorazowo dłużej niż 3-4 godziny. 3. Umieść świecę na płaskiej powierzchni, z dala od przeciągów, dzieci, zwierząt domowych, zasłon itp.4. Świece są wrażliwe na temperaturę i światło.  Aby zapobiec pękaniu, blaknięciu i topieniu świec, przechowuj świece w temperaturze pokojowej z dala od światła słonecznego. 5. Przechowuj świece w pozycji pionowej i nie zostawiaj ich w samochodzie w ciepły dzień.6. Trzymaj świece z daleka od przeciągów i wentylacji. Pomoże to zapobiec nierównomiernemu spalaniu.7. Nie pal świecy do samego końca. 8. Nigdy nie dotykaj ani nie ruszaj płonącej świecy, gdy wosk jest płynny.9. Używaj gaśnika do świec. To najbezpieczniejszy sposób na zapobieganie rozpryskom gorącego wosku.10. Jeśli płomień migocze lub jest zbyt wysoki – zgaś świecę. Oznacza to, że pali się nieprawidłowo. Ostudź ją, przytnij knot, a następnie sprawdź przeciągi przed ponownym zapaleniem.

 

FAQ

Dlaczego wosk rzepakowy?

Wosk rzepakowy jest całkowicie biodegradowalnym i naturalnym produktem. Większość świec PILLAR wytwarzanych jest z chemicznych substancji zanieczyszczających, takich jak parafina. Substancje chemiczne podczas wypalania są niezdrowe dla naszego organizmu. Świece sojowe są również naturalnym produktem niestety w dzisiejszym świecie większość soi, jest genetycznie modyfikowana stąd szukaliśmy wosku, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom. Nasze świece produkowane są z wosku rzepakowego, którego produkty pochodzą z upraw europejskich. Świece z wosku naturalnego są przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla osób z alergiami.

Niedoskonałości, czy to normalne?

Tak jak każdy z nas, żadna świeca nie jest identyczna ani idealna, dzięki czemu jest unikatowa. Pracujemy nad techniką i staramy się tworzyć podobne produkty, jednak ze względu na to, że są ręcznie wykonywane przy użyciu surowców takich jak beton i rzepak, pomiędzy poszczególnymi produktami mogą występować niewielkie różnice. Akurat to uważamy za wyjątkową zaletę, bo dzięki temu Twoja świeca jest naprawdę niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Tunelowanie świec, czyli o co chodzi?

Tunelowanie świec to zjawisko, gdzie wypala się sam środek świecy, pozostawiając wokół niewykorzystany wosk. Można tego uniknąć, stosując się do powyższych zasad pielęgnacji świec. Jeśli tunelowanie poszło zbyt głęboko, by to naprawić, przytnij krawędź ostrym nożem kiedy wosk jest jeszcze ciepły. Pamiętaj! Świeca z pojedynczym knotem o średnicy ok. 10 cm zawsze będzie tunelować, ponieważ knot nie wygeneruje wystarczającej ilości ciepła, aby stopić wosk do samego końca. 

Dymienie świec

Prawidłowo paląca się świeca od czasu do czasu może powodować dym, ale nigdy nie powinien on być ciągły. Z reguły przyczyną jest przeciąg. Jeśli świeca jest wystawiona na działanie przeciągu, płomień zacznie migotać i najprawdopodobniej zacznie dymić. Aby tego uniknąć, odsuń świecę z przeciągu. Inną przyczyną może być długość knota. Pamiętaj, aby przyciąć go przed każdym zapaleniem do 5 mm.

Czy robicie świece na indywidualne zamówienie?

Oczywiście! Po prostu napisz do nas na adres sklep@rzeczowo.com, a zrobimy co w naszej mocy, aby przygotować dla Ciebie wymarzony produkt.

Jak długo czeka się na realizację zamówienia?

Nasze produkty wykonywane są ręcznie. Jeśli nie posiadamy danego produktu na magazynie, potrzebujemy więcej czasu na wyprodukowanie. Realizacja i czas dostawy może potrwać do 10 dni roboczych. W przypadku, gdy mamy produkty na stanie, czas dostawy to 1-3 dni robocze. Spokojnie, na pewno zostaniesz powiadomiony, gdy Twoje zamówienie do Ciebie wyruszy.